دی ۱۹ام, ۱۳۹۵

آگاهی بخشی آسیب های اجتماعی به خانواده ها ضرورتی اجتناب ناپذیر است

مشاور امور خانواده گفت: با آگاهی بخشی خانواده ها و ارائه راهکار جهت کاهش آسیب های اجتماعی با اثرات پایدار، مانع انحراف جوانانمان شویم؛ بی تفاوت نباشیم که بی تفاوتی بیش از هر عامل دیگری آسیب می زند؛ فرزندانمان را از همان ابتدا حسینی و زینبی تربیت کنیم.

به گزارش صبح بردسکن، فخری ابراهیم ترشیزی، مشاور امور خانواده در جلسۀ کمیتۀ تخصصی زنان و خانواده که ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری بردسکن با حضور معاونت فرماندار و رابطین فرهنگی شهر و روستا برگزار شد، اظهار داشت: دغدغۀ ما کاهش آسیب های اجتماعی است، آسیب های اجتماعی که بسیار به ما نزدیک است.

 

وی بیان داشت: اولین دلیل آسیب های اجتماعی این است که خانواده ها آگاهی ندارند که ازدواجهای زود هنگام یکی از مصادیق عدم آگاهی خانواده هاست.

 

مشاور امور خانواده گفت: اگر درد دیگران را درد خود بدانیم بیشتر تلاش می کنیم؛ کمیتۀ امداد، بهزیستی، بنیاد شهید، آموزش و پرورش و همه و همه باید فعالیت هایمان را در این حوزه بیشتر کنیم.

 

وی ابراز کرد: پرورش را افزایش دهیم؛ فکر بچه ها را تقویت کنیم و باید خودمان به اجرای این مهم اراده کنیم؛ بی تفاوت نباشیم چرا که بی تفاوتی بیش از هر عامل دیگری آسیب می زند.

 

خانم ابراهیم ترشیزی با اشاره به آسیب های فضای مجازی بیان داشت: فکر ها را به دلسوزی و خداترسی هدایت کنیم؛ فرزندانمان را از همان ابتدا حسینی و زینبی تربیت کنیم.

 

وی گفت: برای دختر ۱۳ ساله ای که در حال حاضر رشد اجتماعی ندارد و نمی تواند پاسخگوی نیازهای خانوادۀ شوهر باشد چرا اصرار به ازدواج داریم؟! خوب فکر کنیم تا خوب مسیرمان را انتخای کنیم.

 

مشاور امور خانواده با تأکید بر اهمیت مشاوره و آگاهی بخشی اذعان کرد: آشنا کردن خانواده ها با آسیب های اجتماعی که از طرف آموزش و پرورش شهرستان برگزار شده بسیار خوب است و ضرورت دارد.

 

وی در ادامه گفت: فرزندانمان نیاز به امنیت، آسایش، محبت، خودشکوفایی، تشویق و توجه دارند؛ چقدر وقت گذاشتیم؟!  چرا قبح بعضی از ضد ارزشها ریخته است؟!

 

ابراهیم ترشیزی با تأکید مجدد بر اطلاع رسانی خانواده ها بیان کرد: ارائه بهترین راهکارها جهت کاهش آسیب های اجتماعی با اثرات پایدار  داشته باشیم؛ گذشت و صبر در کارها خیلی خوب جواب می دهد.

 

وی افزود: به رشد دینی و معنوی و نماز بچه ها خیلی اهمیت دهیم؛ عزت نفس بچه هایمان را تقویت کنیم که فردا قدرت نه گفتن را به انجام ضد ارزشها داشته باشند.

انتهای پیام/

 


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *