مهر ۷ام, ۱۳۹۶

اختصاص ۳۰۰موقوفه در بردسکن با نیت عزاداری برای امام حسین (ع)

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بردسکن گفت:300 موقوفه در بردسکن با نیت عزاداری برای امام حسین (ع) وجود دارد که که مبلغی بالغ بر 1 میلیارد و پانصد میلیون ریال صرف هزینه های اجرای مراسمات عزاداری میشود.

به گزارش صبح بردسکن ،حجت الاسلام صادقی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بردسکن در گفتگو با خبر نگار ما از برگزاری برنامه بصیرت عاشورایی در تمام بقاع متبرک این شهرستان خبرداد.

صادقی افزود: برنامه سخنرانی توسط روحانیون مستقر در بقاع متبرکه انجام و در بعضی بقاع ، زائرین نیز اتعام میشوند و دو بقعه امامزاده سیدهاشم انابد و امامزاده سید هاشم سرنخواب میزبان عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی هستند.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بردسکن بردسکن گفت:برپایی ایستگاه پاسخگویی به مسائل شرعی و ایستگاه نقاشی ویژه کودکان با موضوع محرم از دیگر برنامه های بقاع متبرکه در طول محرم و صفر است.

 

وی در خصوص موقوفه با نیت عزاداری برای امام حسین(ع) بیان داشت:۳۰۰ موقوفه در بردسکن با نیت عزاداری برای امام حسین (ع)  وجود دارد که مبلغی بالغ بر ۱ میلیارد و پانصد میلیون ریال صرف هزینه های اجرای مراسمات عزاداری و سینه زنی ،تعزیه خوانی و اتعام عزاداران میشود و این هزینه ها در هر مکانی که مدنظر واقف بوده صرف میشود.

صادقی تاکید کرد:هیات امنای مساجد و تکایا و همچنین مسئولین هیئت های عزاداری حتما به مفاد وقف نامه واقف براساس اجرای صحیح نیت اهتمام ورزند و از هرگونه اصراف در اجرای نیات خودداری نمایند.

انتهای پیام/.

 


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *