آذر ۲۴ام, ۱۳۹۵

ازدواج به موقع بستر یک زندگی سالم و موفق را فراهم می کند

تردیدی نیست که هر چه سن ازدواج بالاتر رود، توان آدمی در کنترل عصبانیت و مهار خشم کاهش می یابد که این مهم عاملی قوی در بروز مشاجرات بین زوجین بوده و هست، لذا ضروری است که برای فراهم کردن زمینۀ یک زندگی سالم و موفق، پیوند مقدس ازدواج به موقع انجام شود.

به گزارش صبح بردسکن، در قسمت قبلی ازدواج آسان و سالم به مواردی از مضرات و خطرات ازدواج دیرهنگام اشاره شد از جمله:

 1. ۱٫ کم شدن شور و اشتیاق زندگی
 2. ۲٫ خطر دام شیطان
 3. ۳٫ از دست رفتن موقعیتهای خوب
 4. ۴٫ کم شدن حوصله برای تربیت فرزند
 5. ۵٫ ایجاد فاصله سنی زیاد بین فرزندان و والدین
 6. ۶٫ کمتر شدن احتمال بچه دار شدن
 7. ۷٫ محروم شدن از برکات معنوی ازدواج
 8. ۸٫ بالا رفتن توقعات

در این قسمت به چند مورد دیگر اشاره می شود.

 1. ۹٫ از بین رفتن زیبایی و جوانی: تردیدی نیست که اگر ازدواج به تاخیر بیفتد، طراوت و شادابی چهره رو به کمرنگی می نهد و آن شادابی همیشگی دیگر وجود نخواهد داشت؛ بعضیها کم کم عینکی می شوند و چشمهایشان دیگر آن قدرت دید قبلی را ندارد، چقدر خوب است که قبل از کاهش توانایی ها ازدواج کرد.
 1. ۱۰٫ سخت شدن کنترل هیجانات: باز تردیدی نیست که هر چه سن بالاتر می رود، حوصله ها کمتر می شود، صبرها کاهش می باید، مداراها اندک می شود و توان آدمی در کنترل عصبانیت و مهار خشم کاهش می یابد که این خود عاملی قوی در بروز مشاجرات بین زوجین بوده و هست. بنابراین توصیه می کنیم قبل از اینکه دیر بشود، ازدواج انجام پذیرد.

 

 1. ۱۱٫ احتمال فوت عزیزان مخصوصا والدین: یکی از آرزوهای همیشگی والدین، دیدن لباس سفید در تن دختر و لباس دامادی در تن پسرشان است، برخی از دختر و پسرانی که ازدواج را به هر دلیل به تاخیر می اندازند این فرصت را از والدین خود می گیرند؛ چرا که دست تقدیر بعضا اجازه نمی دهد والدین عروسی فرزندان دلبند خود را ببینند و سر به تیره خاک می گذارند.

از طرفی فرزندان هم هنگام ازدواج به حمایت و پشتیبانی شدید والدین نیازمندند که با به تاخیر انداختن این واقعه مبارک، باعث می شوند از خدمات و حمایتهای یک یا هر دو والد خویش محروم شوند.

اگر دقت کرده باشید همیشه زوجین مخصوصا عروس خانمی که یکی از والدین خودش را از دست داده است، سر سفره عقد اشک ماتم دارد و جای خالی پدر یا مادر خود را بخوبی احساس می کند.

 1. ۱۲٫ پایین آمدن قدرت انتخاب. تردیدی نیست که وقتی سن و سال بالا می رود و ازدواج به تاخیر می افتد، تعداد کیسها و سوژه های مناسب هم کاهش می یابد.

اگر مثلا ۳ سال پیش ۱۲ مورد برای ازدواج مناسب وجود داشت، حالا به ۳ یا چهار مورد تقلیل می یابد؛ چرا که بسیاری از آنها به زندگی خود سر و سامان داده اند و ازدواج کرده اند و فرصت انتخاب در این صورت خیلی محدود می شود. پس چرا با دست خود حق انتخابهای خود را محدود کنیم؟

در قسمتهای بعدی با سایر خطرات و مضرات آشنا می شویم.

 

لینک قسمت قبلی: http://yon.ir/wKRp

حسین یزدانی، دانشجوی دکترای حقوق و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسکن.

آیدی ما در تلگرام: @hosseinyazdny

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, ,


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *