شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۶

استفاده آزمایشی از کائولین فرآوری شده در باغات پسته/ کشاورزان تا حصول نتیجه صبر کنند

مسئول حفظ نباتات جهادکشاورزی گفت:استفاده از کائولین فرآوری شده در برخی از باغات پسته به صورت آزمایشی است و سایر باغداران تا کسب نتیجه فعلا از آن استفاده نکنند.

به گزارش صبح بردسکن،ظهر امروز محمد علی باغستانی رئیس سازمان حفظ نباتات جهاد کشاورزی به همراه جمعی از مسئولین اداره کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی از باغات پسته شهرستان بردسکن بازدید و  بر روند تولید و نیز مبارزه با آفات پسته و نتایج حاصله  نظارت کرد.

وی در خصوص مبارزه با آفات پسته به خبر نگار ما گفت: خراسان رضوی دومین استان تولید کننده پسته در کشور است و درختان پسته در این مناطق هر ساله به نوعی با آفات مختلف دست و پنجه نرم میکنند که کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی بایستی با تحقیقات و نتایج حاصله از آن نسبت انجام مشاوره و ارائه نظارت به باغداران اقدام کنند.

باغستانی افزود: طی یکی دو سال اخیر وجود آفتی به نام “پسیل”، برخی باغات پسته منطقه خراسان رضوی را درگیری کرده که تا کنون در جهاد کشاورزی بردسکن اقدامات خوبی جهت مبارزه با این آفت انجام شده که امیدواریم روشی قطعی برای مبارزه با این آفت تعیین و توسط سایر باغداران منطقه خراسان رضوی نیز بکارگیری شود.

رئیس سازمان حفظ نباتات جهادکشاورزی افزود : مشکل دیگری که بر سر راه باغداران پسته است وجود خشکی،گرمای شدید و آفتاب سوختگی است که به صورت پایلوت توسط کارشناسان جهاد کشاورزی در برخی مناطق استان خراسان رضوی علی الخصوص بردسکن استفاده از کائولین فرآوری شده پیشنهاد شده است که تاکید میشود استفاده از کائولین به صورت آزمایشی است و تا کسب نتیجه سایر باغداران منتظر باشند و فعلا از آن استفاده نکنند


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *