مهر ۱۰ام, ۱۳۹۶

اولیا به وعده صبحانه دانش آموزان توجه کنند

بردسکن- مدیر شبکه بهداشت بردسکن گفت: وعده غذایی صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و والدین نیز این نکته را مد نظر داشته باشند که در این وعده از مواد غذایی غنی و سالم استفاده کنند.

به گزارش صبح بردسکن،محمد حسین زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن  در گفتگو با خبرنگار ما از کنترل و نظارت بوفه های عرضه مواد خوراکی به دانش آموزان خبرداد و گفت :همه افرادی که قرار است در بوفه های عرضه مواد خوراکی مدارس و آشپزخانه های مدارس شبانه روزی فعالیت نمایند ملزم به دریافت کارت بهداشت و سلامت می باشند و همچنین کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بردسکن به صورت تصادفی نسبت به بازدید و بررسی بوفه ها و آشپزخانه  اقدام کرده و تذکرات و راهنمایی های  لازم را به این افراد اطلاع رسانی میکنند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن افزود:در خصوص بهداشت مدارس طرحی وجود دارد به نام مدارس مروج سلامت که بسته به فعالیت های سلامت و رعایت مسائل بهداشت مدارس امتیاز بندی شده و مدارس ستاره دار معرفی میشوند.

 

حسین زاده در ادامه این گفتگو از اولیا دانش آموزان خواست تا نسبت به تغذیه فرزند خود مخصوصا در زمان حضور او در مدرسه توجه جدی داشته باشند.

وی در این باره گفت:وعده غذایی صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و والدین نیز این نکته را مد نظر داشته باشند که در این وعده از مواد غذایی غنی و سالم استفاده نمایند و از در  اختیار گذاشتن مواد غذایی مانند سوسیس و کالباس و انواع فست فود ها برای دانش آموز جدا خود داری نمایند.

حسین زاده بیان کرد:یک دانش آموز به طور متوسط ۴ الی پنج ساعت در مدرسه حضور دارد و نکته دیگری که باید والدین به آن اهتمام داشته باشند تهیه میان وعده برای دانش آموز است.بهترین میان وعده ها میتواند ترکیبی از انواع میوه و مغز های خوراکی (گردو،پسته و…) باشند و استفاده از چیپس و پفک به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن تاکید کرد: رعایت بهداشت فردی نیز حائز اهمیت است و یکی از مواردی که گاها در دانش آموزان مشاهده میشود ابتلای دانش آموز به شپش موی سر است و مسئولین مدارس و همچنین اولیا این نکته را نیز مد نظر داشته و نسبت به راهنمایی دانش آموزان در خصوص رعایت بهداشت فردی اقدام نمایند.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *