شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۶

با همت اولیاء ، حال مدارس بردسکن خوب است

مدیر آموزش و پرورش بردسکن گفت:مردم و اولیا ، آموزش و پرورش را از خودشان بدانند و در افزایش سطح کیفی تعلیم و تربیت یار و همراه معلمین و مدیران مدارس باشند.

به گزارش صبح بردسکن،شب گذشته دومین نشست خبری در سال ۹۶ با حضور غلامحسین غفوری و معاونان اداری مالی،آموزشی و فرهنگی پرورش در محل اتاق جلسات اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

 

این نشست خبری که به مناسبت آغاز بهار تعلیم و تربیت و نیز مصادف شدن آن با محرم و هفته دفاع مقدس برگزار شد مدیریت آموزش و پرورش بردسکن گزارشی از فعالیت سه ماهه دوم و شش ماهه ارائه و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

 

در این جلسه غفوری در سخنانی بیان کرد:در هر رتبه و قسمتی باید دین خود را برای پیشرفت شهرستان ادا کنیم و شهرستانی که  قدمت کهن دارد باید بیش از این برای پیشرفتش دست به دست هم دهیم و یکی از جنبه هایی که باعث پیشرفت هر شهر ،استان و یا کشوری میشود بحث تعلیم و تربیت است زیرا  تعلیم و تربیت به طور مستقیم با این مقوله در ارتباط است و در تمام فصول و ماه ها این ارتباط  ادامه دارد  و ارتباط از نوع بینشی و دانشی و فرهنگی است.

 

مدیر آموزش و پرورش بردسکن افزود:بردسکن بدون احتساب مدارس غیر انتفاعی و پیش دبستانی دارای ۱۷۸ مدرسه و سیزده هزار و دویست و شصت دانش آموز تحت نظارت آموزش و پرورش بردسکن ساماندهی میشوند که سعی برآن شده تا بهترین مدیران و معلمان جهت ارتقا تعلیم و تربیت شهرستان بکار گیری شوند که از سال ۹۲ تاکنون پیشرفت مدارس کاملا مشهود بوده و به هر مدرسه ای که مراجعه کنیم شاهد پیشرفت آن خواهیم بود.

 

وی به برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز اشاره کرد و گفت:سعی برآن است که همه ساله جهت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا مخصوصا شهدای فرهنگی و دانش آموز در بردسکن برگزار شود و در خصوص آثار شهدا نیز فعالیت هایی در حال انجام است که ان شاالله ۳۰۰۰ جلد کتاب پس از چاپ در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

غفوری در خصوص خدمات رسانی به دانش آموزان کم بضاعت و ایتام اعلام کرد :به دانش آموزان کم بضاعت مبلغ ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار ریال به و به ایتام مبلغی در حدود ۲۷۰ تا ۲۸۰هزار تومان کمک رسانی شده است و همچنین ضمن تقدیر و تشکر از خیرین همراه آموزش و پرورش  تا کنون حدود هفت الی هشت میلیارد ریال توسط خیرین مدرسه ساز جهت احداث و افزایش کلاسها کمک شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش بردسکن گزارشی از وضعیت مدارس،معلمان و ارائه خدمات به دانش آموزان عشایری ارائه کرد و گفت:در بخشی از مناطق عشایری به خاطر کوچ عشایر از مدارسی که به صورت کانکس هست استفاده میشود که این کانکس ها در بحث سرمایشی و گرمایشی و همچنین آب شرب کاملا تجهیز شده می باشند و با توجه به امتیازاتی که به معلمان عشایری داده میشود اغلب معلمان با تجربه متقاضی تدریس در این مدارس هستند.

در این نشست غفوری از حمایت های کاظمی مدیر کل آموزش و پرورش ، بنیادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و همچنین همکاری ،همراهی و پیگیری های علی نیا فرماندار بردسکن تقدیر و تشکر کرد.

در پایان مدیر آموزش و پرورش بردسکن تاکید کرد:مردم و اولیا ، آموزش و پرورش را از خودشان بدانند و در افزایش سطح کیفی تعلیم و تربیت یار و همراه معلمین و مدیران مدارس باشند و جمله آخر اینکه “باهمت اولیاء عزیز حال مدارس خوب است”.

 

انتهای پیام/


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *