مهر ۲۶ام, ۱۳۹۶

بزرگترین کارخانه کنسانتره مس خراسان رضوی در شهرستان بردسکن افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

بردسکن-با حضور استاندار بزرگترین کارخانه کنسانتره مس خراسان رضوی در شهرستان بردسکن افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش صبح بردسکن،شامگاه روز گذشته بزرگترین کارخانه کنسانتره مس خراسان رضوی در شهرستان بردسکن با حضور استاندار ،مدیر کل سازمان صنعت،معدن و تجارت استان و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی شهرستان بردسکن افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

این پروژه با ظرفیت اسمی تولید سالانه بیش از یازده تن کنسانتره مس و استخراج سالانه ۱۰۰ هزار تن بزرگترین کارخانه کنسانتره مس توسط بخش خصوصی در خراسان رضوی میباشد و ذخیره قطعی این معدن ۶ میلیون تن میباشد که برای اجرای آن ۳۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

 

زاده عسکر مدیر عامل این کارخانه به خبرنگار ما گفت:این طرح در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال می باشد که با بهره برداری از این کارخانه زمینه اشتغال ۲۲۰ نفر فراهم شده است

 

وی افزود :برای اتمام این پروژه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با تکمیل آن زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر دیگر نیز فراهم خواهد شد.

 

زاده عسکر با بیان اینکه تمامی دستگاه های این کارخانه تولید داخل میباشد گفت:این شرکت به عنوان بزرگترین و استاندارد ترین شرکت در زمینه بهره برداری از معادن مس در استان خراسان رضوی میباشد که این عملیات در حال رقابت با نمونه های خارجی است.

 

مدیر عامل کارخانه مجتمع مس نسیم بردسکن اظهار داشت:وسعت اکتشافی این معدن مس ۵۰ کیلومتر مربع میباشد و ذخیره معدنی مورد بهره برداری ۶ میلیون تن و ذخیره شناسایی شده آن ۲۰ میلیون تن میباشد وی اظهار داشت مقدار استخراج سالیانه از این مجتمع معدنی ۱۰۰ هزار تن در سال میباشد و تعداد پرسنل فعال آن ۲۲۰ نفر میباشد که ۲۵ نفر از آنها دارای مدارک دکتری کارشناسی ارشد و کارشناسی هستند.

 

وی بیان کرد: آزمایشگاه این مجتمع معدنی دارای استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ بزرگترین مرکز تحقیقاتی فراوری مواد معدنی منطقه است و واحد سنگ شکن آن بزرگترین واحد خردایش منطقه در مبحث فرآوری مس است و واحد تحقیق و توسعه آن دارای کارشناسان با تجربه جهت طراحی و بهینه سازی مدارهای فرآوری میباشد.

انتهای پیام/.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *