بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۵

اعتراف مصری‌ها از عاقبت دوستی با آمریکا/ قطع رابطه با دشمن، ما را جزء ۱۰ کشور هسته‌ای جهان کرد

جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: بعضی در نتیجۀ نفوذ دشمن دچار محاسبات اشتباه شدند و سعی دارند با تطهیر رژیم گذشته، دشمنی آمریکا با ایران را از چشم ما بیندازند اما غافلند که دستاوردهای انقلاب نتیجۀ استقامت و مسیر حق و ولایت است.

سردار مجتبی غفورپور، جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح بردسکن، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمۀ زهرا (س) و گرامیداشت آغاز سی‌و‌نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب ما انفجار نور و در قرن احیر یک حادثۀ بی‌نظیر بود و ملت ما با رهبری امام خمینی(ره) انقلابی را به وجود آوردند که برکات فراوان آن را شاهدیم.

 

جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی از جمله حادثۀ خلق عرب و کوملۀ کردستان و سرکوب عمدۀ توطئه‌ها بیان داشت: یکی از بحران های اصلی کشور ما بحث جنگ بود که هدفشان نه گرفتن قسمتی از سزرمین کشورمان بلکه سرنگونی نظام اسلامی بود.

 

وی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس تنها مقطعی است که دشمن نتوانست یک وجب از خاک کشورمان را اشغال کند خاطرنشان کرد: بالای ۲۰ هزار متر مربع از سرزمینمان را در زمان رژیم پهلوی از دست دادیم؛ بحرین از دست ایران رفت؛ یک بخش از خاک گلستان به شوروی سابق واگذار شد؛ یک بخش به عراق و بخشی به پاکستان و تنها با مذاکره و صلح واگذار شد.

 

سردار غفورپور با اشاره به اینکه اهداف انقلاب، اهداف رو به جلویی است بیان داشت: در جنگ تحمیلی از ۱۳ کشور اسیر داشتیم و ۴۳ کشور مستقیم به ایران حمله می‌کردند؛ ماسک شیمیایی خریده بودیم اما وقتی به کشورمان رسید قطعات تراکتور را جاسازی کرده بودند؛ ما در چنین شرایطی بر دشمن پیروز شدیم.

 

وی با بیان اینکه عملیات والفجر ۸ یکی از اتفاقات شیرین دفاع مقدس است و در این عملیات رزمندگان ما با عبور از اروندرود شهر فاو را آزاد کردند گفت: حفاظت اطلاعات از جایگاه ویژه‌ایی برخوردار است، در والفجر مقدماتی به جهت عدم رعایت نکات حفاظتی تعداد زیادی از عزیزانمان را از دست دادیم و تلفاتی بر ما وارد شد.

 

جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) ادامه داد: شهید باقری را در همین عملیات از دست دادیم و خیلی به کام ما تلخ آمد و تا الان هم به علت عدم حفظ اسرار کم ضربه نخوردیم که مصداقش لو رفتن سایت هسته‌ای کشورمان بود.

 

وی با اشاره به فرمودۀ مقام معظم رهبری که فرمودند: خط قرمز ما سلاح هسته ای است گفت: راهبرد ما توسعۀ سلاح هسته‌ای نیست؛ منتها دشمن قصد دارد مانع پیشرفت ما شود.

 

سردار غفورپور بیان کرد: در عملیات والفجر هشت به شدت حفظ اسرار مطالبه شد و همه رعایت کردند؛ سخت‌ترین و پیچیده‌ترین عملیات در خاورمیانه اتفاق افتاد و دنیا انگشت به دهن ماند!

 

وی گفت: عملیات والفجر هشت با رمز مقدس یا زهرا (ص) شروع شد و ۱۳ لشکر شبانه از اروندرود گذشتند؛ اگر ما به وظیفۀ خودمان عمل کنیم خدا هم نصرتش را به ما عنایت می‌کند.

 

جانشین فرماندۀ سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه اعتماد به وعدۀ الهی و پیروی از ولایت، تلاش ما را به نتیجه می‌رساند ابراز کرد: متأسفانه یک خطی در کشور راه افتاده است که بعضی از مسئولین می‌گویند تا کی می‌خواهیم مدافع فلسطین باشیم؟! تا کی با آمریکا دشمنی کنیم؟! اما غافلند که دستاوردهای انقلاب اسلامی نتیجۀ استقامت و ادامۀ مسیر حق است.

 

سردار غفورپور در پاسخ کسانی که می‌گویند حالا اگر با آمریکا کنار بیاییم چه می‌شود گفت: چند سال پیش یک نویسندۀ مصری گفته بود، همزمان با شروع انقلاب اسلامی انورسادات، رئیس جمهور مصر که ترور شد دست دوستی به سمت اسرائیل و آمریکا دراز کرد، درست در زمانی که ایران قطع رابطه کرده بود.

 

وی با بیان اینکه آمریکا با تفکر اسلامی و انقلابی ما دشمن است  و شاخص راه حق ولایت است ادامه داد: خود مصریها مقایسه کردند که بعد از ۳۵ سال مصر در چه جایگاهی است و ایران در چه جایگاهی؛ خودشان گفته بودند مصر قادر نیست جیرۀ ۴۸ ساعتۀ خودش را تأمین کند؛ قادر نیست در برابر اسرائیل کلام تند ادا کند یا حرکت تندی داشته باشد.

 

جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) بیان داشت: به گفتۀ همین نویسنده دست اسرائیلی‌ها به خون بیش از ۲۰ هزار مصری آلوده است و بعد از گذشت ۳۵ سال از لحاظ صنعت عقب افتاده اند و از لحظ تجهیزات قادر نیستند ۲۰ روز روی پای خود بایستند.

 

وی گفت: به برکت نعمت ولایت و انقلاب اسلامی و در نتیجۀ قطع ارتباط با آمریکا، ایران اسلامی جزو ده کشور هسته ای‌ جهان و جزو پنج کشور مطرح دنیا در دقت موشکی است و باور ما این است که اگر در راه خدا و در زیر پرجم ولایت حرکت کنیم هم دنیا و هم آخرتمان تضمین است.

 

سردار غفورپور در ادامۀ گفت‌و‌گو با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مواظبت بر بحث نفوذ دشمن از اواخر سال ۹۴ بیان داشت: در این مقطع از زمان باید حواسمان به نفوذ باشد؛ نفوذ باعث می شود که باورها و محاسبات ما اشتباه شود.

 

وی گفت: در نتیجۀ نفوذ دشمن، بعضی ها حتی سعی در تطهیر رژیم گذشته دارند و می‌گویند اگر با آمریکا کنار بیاییم گشایش ایجاد می‌شود که در نتیجۀ محاسبات اشتباه است.

 

جانشین فرمانده سپاه امام رضا (ع) ابراز کرد: به فرمودۀ مقام معظم رهبری رزق لایحتسب با تدبیر و عقلانیت همراه با توکل و امید به خدا به دست می‌آید و عقلانیت همراه با اعتماد به شیطان، سرانجامش سراب است.

 

وی افزود: عده‌ایی سعی دارند دشمنی آمریکا با ایران را از چشم ما بیندازند؛ این سری است که باید حواسمان باشد؛ دشمن را رصد کنیم و دشمن‌شناس باشیم که دچار اشتباه نشویم.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, , , , , ,


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *