مهر ۷ام, ۱۳۹۶

جدایی از ولایت باعث میشود عده ای به بهانه های مختلف بر پیکره شیعه ضربه وارد نمایند

عاشورا پیوندی قوی با مهدویت دارد و در غیاب امام عصر (عج) ولی فقیه روشن کننده راه و مسیر است و جدایی از ولایت باعث میشود عده ای به بهانه های مختلف بر پیکره شیعه ضربه وارد نمایند.

به گزارش صبح بردسکن،حجت الاسلام علی اصغر امام جمعه بردسکن در خطبه های نماز جمعه این هفته بردسکن با اشاره به برخی انحرافات در ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: با ترویج فرهنگ عاشورا و فرهنگ ایثار و شهادت مخصوصا در بین شیعه تا کنون دشمن نتوانسته است به اهداف خود نائل آید و به این دلیل سعی به معرفی کردن شیعه به جامعه جهانی با رویی خشن و جنگ طلب است و متاسفانه از محتوا های عزاداری انحرافی برخی از شیعیان نیز استفاده ابزاری میکند.

 

حجت الاسلام امینی بیان کرد: علت اصلی این انحرافات اینست که بعضا افراد و گروه هایی قیام امام حسین (ع) و مهدویت و ولایت را جدای از هم میپندارند و فقط به عزاداری آن هم به شیوه نامتعارف اقدام میکنند که این کار جز تخریب چهره شیعه در جامعه جهانی حاصلی نخواهد داشت. در صورتی که بحث قیام امام حسین (ع) پیوندی قوی با مهدویت و ولایت دارد و در غیاب امام عصر (عج) ولی فقیه روشن کننده راه و مسیر است و جدایی از ولایت باعث میشود عده ای به بهانه های مختلف بر پیکره شیعه ضربه وارد نمایند.

 

امام جمعه بردسکن گفت:مقام معظم رهبری بارها بر اجرای مراسمات عزاداری امام حسین (ع) به شیوه متعارف و سنتی تاکید کردند ولی در گوشه و کنار عزاداری ها گاهی مسائلی به چشم میخورد که در مراسم عزای اباعبدالله تعریف شده نیست.

 

حجت الاسلام امینی اظهار داشت:مسئولان هیات مذهبی نیز از پرداختن به مسائل حاشیه ای خود داری کنند و نیز مبلغین و روحانیون سخنران در حسینیه ها و مجالس عزاداری نسبت به محتوای سخن و میزان تاثیر گذاری برمستمع را مد نظر قرار دهند و سعی کنند نسبت به مسائل روز آگاهی و اشراف کامل داشته باشند.

انتهای پیام/.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *