مهر ۷ام, ۱۳۹۶

جهت ایمن سازی مدارس بردسکن تمامی وسایل نفت سوز از مدارس جمع آوری شده است

بردسکن-معاون مالی و پشتیبانی آموزش و پرورش بردسکن گفت:جهت ایمن سازی مدارس تمامی وسایل نفت سوز از مدارس جمع آوری و سایر وسایل گرمایشی ایمن در اختیار مدارس قرار گرفته است.

حمید اسلامی مقدم معاون امور مالی و پشتیبانی آموزش و پرورش بردسکن در گفتگو با صبح بردسکن گزارشی از وضعیت فضاهای آموزشی و خوابگاهی ارائه کرد و گفت : در حال حاضر در بردسکن با توجه به فرسوده بودن بافت برخی مدارس  با کمبود فضای آموزشی مواجهه هستیم که در دراز مدت پروژه های جدید کلنگ زنی خواهد شد و ساختمان های نیمه تمام تکمیل خواهد شد انشاالله از مشکل گذر خواهیم کرد ولی در حال حاضر برای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی اقداماتی نظیر ادغام دانش آموزان در واحدهای آموزشی صورت گرفته تا بتوانیم بخشی از این مشکلات را حل و فصل نماییم و برای ۲۲ مدرسه که به صورت ادغام دانش آموز در آمده است اقدام به تفکیک سرویس های بهداشتی شده است.

 

اسلامی بیان کرد: چنانچه فضای های آموزشی ما تامین شود به تبع آن فضاهای خوابگاهی نیز تامین خواهد شد و در حال حاضر خوابگاه مدرسه شهید دانش تکمیل و ظرف یک یا دو ماه آینده به بهره برداری میرسد و دوخوابگاه دیگر نیز در دست ساخت است که پس از بهره برداری از این خوابگاه ها مشکل فضای خوابگاهی مدارس شبانه روزی نیز حل خواهد.

 

وی از احداث آشپزخانه مرکزی خبر داد و اعلام کرد: تا کنون هر کدام از مدارس شبانه روزی جدا گانه اقدام به پخت غذا میکردند که احداث آشپزخانه مرکزی در دستور کار قرار گرفت و غذا به صورت متمرکز در آشپزخانه مرکزی پخت و برای سرو به مدارس ارسال میشود.

 

معاون مالی و پشتیبانی آموزش و پرورش اظهار داشت:تمامی مدارس بردسکن که مناطق شهری و روستایی آنها از نعمت گاز برخوردار هستند گاز کشی شده است ولی سعی براین است که جهت تامین گرمایش مکان های آموزشی از شوفاژ استفاده شود در دست تامین اعتبار است و جهت ایمن سازی مدارس  با توجه به خطراتی که بخاری های نفتی ایجاد میکردند همه وسایل نفت سوز جمع آوری و به جای آن بخاری های برقی تابشی در اختیار مدارس قرار گرفته است.

 

اسلامی گفت: جهت نوسازی مدارس ارتباط بسیار خوبی با استان برقرار است و با توجه به میزان فرسودگی و قدمت بنا های آموزشی ، این بنا اولویت بندی شده و جهت نوسازی آنها اقدام میشود و نیز طرح شناسنامه دار کردن مدارس در حال انجام است و تا پایان مهر این طرح به اتمام میرسد.

 


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *