شهریور ۵ام, ۱۳۹۶

در روز عید قربان مردم جهت کشتار دام به کشتارگاه ها مراجعه کنند

بردسکن-رئیس شبکه دامپزشکی بردسکن گفت : جهت رعایت موارد بهداشتی و نیز با توجه به لزوم بررسی دام قبل از کشتار برای اطمینان از سلامت آن،مردم از کشتار دام در منازل خودداری کنند و جهت ذبح دام به کشتارگاه مراجعه نمایند.

صدیقی مدیر شبکه دامپزشکی بردسکن در گفتگو با صبح بردسکن بیان کرد :همه ساله در روز عید قربان ، مردم طبق سنت حسنه اسلامی اقدام به ذبح دام و تقسیم گوشت آن بین آشنایان ،همسایگان و شهروندان میکنند و با توجه به وجود برخی بیماری ها مخصوصا بیماری های مشترک بین انسان و دام  لازم است دامی که قرار است ذبح شود از نظر وجود بیماری چه قبل و چه بعد از کشتار مورد بررسی قرار گیرد.

 

صدیقی اظهار داشت : بهترین مکان برای ذبح دام ،کشتارگاه شهرستان است زیرا علاوه بر وجود امکانات و رعایت مسائل بهداشتی ، کارشناسان شبکه دامپزشکی بردسکن در این مکان حضور خواهند داشت  و به مراجعه کنندگان خدمات خود را ارائه خواهند کرد و از شهروندان و مردم بردسکن در خواست میشود جهت کشتار دام خود به کشتار گاه دام شهرستان واقع در بلوار شهدا جنب پنجشنبه بازار مراجعه کنند.

 

مدیر شبکه دامپزشکی بردسکن گفت: کشتار دام در معابر ممنوع بوده و با متخلفین طبق قوانین برخورد خواهد شد.

 

صدیقی ابراز داشت: شبکه دامپزشکی بردسکن با حضور ۵ اکیپ در روز عید قربان آماده خدمت رسانی به مردم  است و کارشناسان این شبکه با نظارت کامل بر ذبح دام  ها تمامی موارد چه قبل و چه بعد از کشتار دام را کنترل خواهند کرد.

 

وی تاکید کرد:مردم از مصرف گوشت قرمز به صورت گرم خودداری کنند و گوشت را به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچال (۴ درجه بالای صفر) نگهداری و بعد مصرف کنند.

 

در پایان صدیقی اعلام کرد : یکی از مهمترین بیماریها در مورد مصارف گوشت قرمز تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است که بحمدالله تا کنون هیچگونه اثری از وجود این بیماری در منطقه بردسکن مشاهده نشده است.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *