اردیبهشت ۱۵ام, ۱۳۹۶

رأی مردم به افرادی است که با مفاسد اقتصادی برخورد قاطعانه کنند

امام جمعه بردسکن گفت: مبارزۀ جدی با مفاسد اقتصادی و اصلاح چرخۀ مدیریت کشور از مطالبات منطقی و به‌حق مردم از مسئولین است بنابراین رصد کنیم چه کسانی از حقوق‌بگیرهای نجومی حمایت کردند و سنگ بیگانه را به سینه می‌زنند و با دقت بررسی و در 29 اردیبهشت‌ماه آگاهانه انتخاب کنیم.

به گزارش صبح بردسکن، حجت‌الاسلام علی‌اصغر امینی، امام جمعه شهرستان برسکن در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی  جمعه این هفته، ۱۵ اردیبهشت ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: هفتۀ بزرگداشت مقام معلم را گرامی می‌داریم و از خداوند می‌خواهیم که ما را قدردان نعمت وجود این عزیزان قرار دهد.

 

امام جمعه بردسکن بیان داشت: ۱۷ اردیبهشت، روز تشکیل بسیج سازندگی است که خدمات فراوانی در کل کشور و در این شهرستان انجام دادند و خدمات این عزیزان آنقدر زیاد است که نمی‌توانم به طور مفصل بیان کنم.

 

وی ابراز کرد: ۱۸ اردیبهشت‌ماه سالروز میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان است و به جوانان کشورمان و والدینشان تبریک می‌گوییم و امید که مشکل ازدواج و اشتغال و مسکن جوانانمان به همت مسئولان برطرف شود.

 

حجت‌الاسلام امینی ادامه داد: این روز به نام روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر هم نامگذاری شده است عزیزانی که در شرایط بحرانی اولین گروههایی هستند که در راه نجات مردم قدم برمی‌دارند که نمونه‌اش حادثۀ اخیر و غم‌بار محبوس شدن کارگران زحمتکش معدن آزادشهر گلستان است که برای نجات آنها جوانان هلال احمر ما اقدام کردند و خودشان هم مجروح شدند.

 

وی ضمن آرزوی سلامتی کامل برای مجروحان حادثۀ معدن، درگذشت کارگران مظلوم را تسلیت گفت و بیان داشت: برای خانواده‌های معظم این عزیزان آرزوی صبر و استقامت داریم.

 

حجت‌الاسلام امینی در ادامه ابراز کرد: اصلاح چرخۀ مدیریت در کشور از توقعات و مطالبات منطقی و به‌حق مردم از مسئولینی است که می‌خواهند در آینده بر مسند قدرت بنشینند و این کشو را مدیریت کنند و این توقع و انتظار به حق مردم است.

 

وی بر اصلاح چرخۀ مدیریت کشور تأکید کرد و گفت: توقع دوم مردم، مبارزۀ جدی با مفاسد اداری، مالی، اقتصادی و حتی مفاسد سیاسی و فرهنگی کشور است چرا که این نظام ولایی برآمده از انقلاب اسلامی افتخارش این است که احیاگر حاکمیت عدل علوی است آیا این مفاسدی که در ادارات به وجود می‌‌آید با عدل علوی سازگار است؟!

 

امام جمعه بردسکن با استناد به نهج‌البلاغه از برخورد قاطع  مولای متقیان، امام علی (ع) با مدیرانی که فساد یا زمینۀ فساد در حوزۀ مدیریتشان داشته‌اند بیان کرد: زندگی تجملاتی شریح قاضی که برای قضاوت بر مردم اعزام شده است خانه‌ای خریداری کرده بود به ۸۰ دینار طلا مورد اعتراض قاطعانۀ امام علی (ع) قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: امام علی (ع) نگاه غضب‌آلودی به شریح قاضی کردند و فرمودند تو به درد کارگزار و قضاوت حکومت علوی نمی‌خوری و اگر قرار است به مردم خدمت کنی باید سطح زندگی تو با مردم یکی باشد چرا که در قضاوت شما تأثیر می‌گذارد.

 

حجت‌الاسلام امینی با بیان اینکه الان فساد در ادارات ما نفوذ کرده است و باید رئیس قوۀ مجریه برخورد کند ابراز داشت: دومین نمونه هشدار امام علی (ع) در مورد استفادۀ ناروا از بیت‌المال در نامه پنجم خطاب به اشعث‌ بن غیث است که خطاب به وی فرمودند: تو را به فرمانداری آذربایجان انتخاب کردیم، این فرمانداری و این پست و مقام وسیلۀ طعمۀ تو و اطعام و تو و زراندوزی تو  نیست مباد از بیت‌المال سوءاستفاده کنی.

 

وی گفت: آیا مسئولین چنین برخورد می‌کنند؟! یا وقتی خبر حقوق‌های نجومی می‌رسد دختر صفدر حسینی، کسی که با رأی مردم نمایندۀ مجلس شده است از عمل خلاف پدرش دفاع می‌کند و  نقل کرده‌اند که گفته است ما از سفرۀ انقلاب حق خودمان را برداشتیم.

 

امام جمعه بردسکن ادامه داد: برخورد علوی با این آقا چی شد غیر از اینکه گفته شد این آقا از ذخیره‌های انقلاب است، خوب ذخیره‌هایی بعضی ‌ها برای این انقلاب در آستین دارند!!!

 

وی ابراز کرد: امام علی (ع) در نامۀ بیستم برای زیاد بن علی که فرد نالایقی بود و زمینۀ انحراف داشت خطاب به وی فرمودند: سوگند به خداوند اگر به من گزارش دهند که اگر در اموال عمومی خیانت کنی چنان بر تو سخت می‌گیرم که بهرۀ تو از دنیا کم شود و  خوار و رسوا شوی.

 

حجت‌الاسلام امینی گفت: ما در آینده می‌خواهیم رأی بدهیم باید رئیس‌جمهوری باشد که وقتی خبر به او می‌رسد که فلان اداره تخلف می‌کند برخورد جدی و قاطع داشته باشد نه اینکه از جنایتکاران و کسانی که اهل اختلاس هستند و پولهای کذایی می‌گیرند حمایت کند.

 

وی بیان کرد: در یک سال ۶۸۶ میلیون تومان از این بیت‌المال می‌گیرد به عنوان حقوق و بعد در فیش حقوقی هم مطالب جالبی زدند که قابل مطالعه است، حق اوقات فراغت فرزندانش و سایر و بعد هم از چنین فردی دفاع می‌کنند؛ باید هوشیار باشیم و ببینیم به چه کسانی رأی می‌دهیم.

 

امام جمعه بردسکن ادامه داد: باید رصد کنیم چه کسانی از اینگونه افراد دفاع می‌کنند؟ چه کسانی برای این افراد ستاد می‌زنند؟ کسی که در نظام اسلامی محکوم شده است، کسی که بخاطر تخلفاتش در شهرداری یکی از شهرها و کلان‌شهرها محکوم شد به چند سال حبس و برگرداندن بیت‌المال به جای خودش، حال چنین شخصی برای ستاد زدن مأمور شده و حال می‌خواهند فردا برای من و شما تعیین رئیس‌جمهور کند.

 

وی تأکید کرد: باید اینگونه افراد را شناسایی کنیم؛ اینها همین دهان باز اطرافیانشان را نمی‌توانند بیشتر سیر کنند، حال کی می خواهند به من و شما برسند خدا می‌داند!

 

حجت‌الاسلام امینی با اشاره به فرمودۀ امام خمینی (ره) که این انقلاب، انقلاب مستضعفین است یادآور شد: کسانی که حق و حقوق مردم را نادیده گرفتند و در این نظام مقدس، سنگ بیگانه را به سینه می‌زنند و برای سفرۀ بیگانه تلاش می‌کنند، این من و شما هستیم که باید این روزها به دقت به صحبت‌های نامزدهای ریاست جمهوری گوش کنیم و آگاهانه انتخاب کنیم.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, , , , , , ,


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *