آذر ۳۰ام, ۱۳۹۵

شجاعت و اعتماد به نفس در ارتباط با خدا به دست می آید

مقام معظم رهبری در مراسم جشن تکلیف دانش آموزان فرمودند: شما در زندگی باید با شجاعت حرکت کنید؛ با اعتماد‌ به‌ نفس حرکت کنید؛ این حالت شجاعت و اعتماد‌ به‌ نفس، در ارتباط با خدا به دست می‌آید.

به گزارش صبح بردسکن، مقام معظم رهبری در مراسم جشن تکلیف دانش آموزان مورخه ۹۵/۹/۲۳ فرمودند: عزیزان من، فرزندان من! من توصیه میکنم از همین حالا، از همین روزها و ماه‌هایی که تشرّف به تکلیف پیدا کرده‌اید، رابطه‌ی خودتان را با خدای متعال مستحکم کنید.

 

ایشان بیان داشتند: بهترین راه ارتباط با خدا، در درجه‌ی اوّل همین نمازی است که میخوانید. از همین حالا، از همین دوران آغاز تکلیف سعی کنید نماز را با توجّه بخوانید. توجّه یعنی چه؟ یعنی اینکه در حال نماز، احساس کنید دارید با مخاطب عظیم خودتان حرف میزنید؛ با خدا دارید حرف میزنید؛ این احساس را در خودتان به وجود بیاورید.

 

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: وقتی انسان با خدای متعال حرف میزند، هم به او اعتماد و توکّل میکند، هم از او طلب و درخواست میکند؛ این اعتماد و توکّل به خدا، به انسان شجاعت میبخشد. شما در زندگی باید با شجاعت حرکت کنید؛ با اعتماد‌ به‌ نفس حرکت کنید؛ این حالت شجاعت و اعتماد‌ به‌ نفس، در ارتباط با خدا به دست می‌آید.

 

????? ??? ????? ??????????? ?? ???? ???? ??????????? ??? ????? ??????????? ?? ???? ???? ?????? ????? ??? ????? ??????????? ?? ???? ???? ??????

برچسب‌ها, , , ,


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *