اسفند ۱۸ام, ۱۳۹۶

شخص مسئول در نظام مردمی باید توانایی فهم محرومیت را داشته باشد

امام جمعه بردسکن گفت:شخص مسئول باید بداند که محرومیت چیست و افراد محروم و مستمند چه سختی هایی را تحمل میکند تا بتواند برای کاهش آسیب های محرومیت و محرومیت زدایی تلاش کند.

به گزارش صبح بردسکن حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و تاکید بر الگوگیری بانوان کشور ما از این بانوی کامل به مسئله حجاب اشاره کرد و گفت:حضرت فاطمه (س) ضمن خانه داری و فرزنداری در تاریخ به حضور وی در صحنه های سیاسی و اجتماعی بیان شده و ایشان با رعایت و حفظ حجاب در  تمام این فعالیت ها مشغول بوده ولی بعضی ها حجاب را محدودیت میدانند که این دید آنها قطعا اشتباه است.

امام جمعه بردسکن گفت:در کشور برخی افراد با سخنان نسنجیده و ارائه پیشنهادات بی مورد سعی به مخدوش کردن حجاب اسلامی در ایران اسلامی را دارند و عنوان میکنند که مسئله حجاب را به رای بگذاریم.این افراد باید بدانند که حجاب یک مسئله سیاسی نیست و رعایت حجاب یک واجب دینی و خدایی است بحث حجاب بی کم و کاست در یک جامعه اسلامی باید رعایت شود.

حجت الاسلام امینی در عناوین هفته به هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و بیان داشت:این انقلاب ،انقلاب مستضعفان و نیازمند بوده و امام خمینی (ره) برای مسئولان  این حکومت مردمی ویژگی هایی را بیان کردند.اولین ویژگی مسئول یک نظام مردمی اینست که شخص مسئول بتواند محرومیت را بفهمد.شخص مسئول باید بداند که محرومیت چیست و افراد محروم و مستمند چه سختی هایی را تحمل میکند تا بتواند برای کاهش آسیب های محرومیت و محرومیت زدایی تلاش کند.

و ویژگی دیگری که یک مسئول از دیدگاه امام خمینی (ره) باید داشته باشد اینست که از ابر قدرتها نترسد.

امام جمعه بردسکن در این خصوص تاکید کرد:مسئولی که دارای تابعیت خارجی است قطعا از مسئولین آن کشور ترس و واهمه دارد که مبادا تابعیت اورا لغو کنند.

در مورد مذاکرات نیز مقام معظم رهبری تاکید داشتند که مبادا در مقابل دشمن در مذاکرات کوتاه بیایند و از مواضع کشور دفاع نکنند.

وی افزود :در حال حاضر مقام معظم رهبری خود شخصا وارد مسائل کشوری شدند و در اصل این وظیفه مسئولینی است که وظایفی را برعهده گرفته ولی در انجام آن کوتاهی میکنند.

انتهای پیام/.

برچسب‌ها,


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *