فروردین ۱۷ام, ۱۳۹۶

صعود کوهنوردان بردسکن و کاشمر به قلۀ کالاپاتار برای اولین بار

رئیس ادارۀ ورزش و جوانان بردسکن گفت: تیم هشت نفرۀ کوهنوردی خراسان رضوی از شهرستانهای بردسکن و کاشمر برای اولین بار موفق به صعود کمپ اصلی اورست و قلۀ کالاپاتار واقع در کشور نپال شدند.

محمد دانشور ثانی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار صبح بردسکن، از صعود تیم کوهنوردان بردسکن و کاشمر به کمپ اصلی اورست و قله کالاپاتار در کشور نپال خبر داد و اظهار داشت: این اولین صعود این تیم در خارج از کشور بود که خوشبختانه صعود موفقیت‌آمیزی داشتند.

 

رئیس ادارۀ ورزش و جوانان بردسکن گفت: تیم کوهنوردی ما در داخل کشور هم موفقیت‌های چشمگیری در صعود قلل دماوند، سبلان، تفتان و سایر کسب کردند که این بار هم با تلاش و پشتکاری و برنامه‌ریزی صحیح توانستند اولین صعود خود را در قلل خارج از کشور با موفقیت به ثبت برسانند.

 

وی بیان داشت: تیم کوهنوردی آرش بردسکن همراه با سه نفر از کوهنوردان کاشمر با توجه به برنامه‌ریزی قبلی در تاریخ  ۲۶ اسفند ۹۵ از مشهد به قصد کشور نپال حرکت کردند و بعد از صعود، این تیم هشت نفره با سربلندی وارد کشورمان شدند.

 

دانشور‌ثانی در رابطه با اسامی افراد تیم ابراز کرد: احمد عظیمی، محمد عظیمی، غلام صادقی، احمد موسوی، حسن حاتمی، محمد پاسبان، علی پویا و حسن قربانی اعضای تیم کوهنوردی صعودکننده به قلۀ کالاپاتار به سرپرستی احمد عظیمی است که شش نفر اول از بردسکن و سه نفر آخر از کاشمر هستند.

 

وی گفت: مراسم استقبال از این عزیزان در ۱۵ اسفند با حضور معاون فرماندار، شهردار، بخشدار مرکزی، شورای اسلامی و سایر مسئولین بردسکن همراه با حضور هیئت‌های کوهنوردی و ورزشی و خانواده‌های کوهنوردان و اقشار مختلف مردم در ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انجام شد.

 

رئیس ادارۀ ورزش و جوانان بردسکن افزود: کمپ اصلی اورست پنج هزار و ۴۰۰ متر و قلۀ کالاپاتار واقع در کشور نپال پنج هزار و ۵۵۰ متر ارتفاع دارد که تیم هشت نفرۀ کوهنوردی ما موفق شدند این مسیر را با موفقیت طی و کمپ اصلی اورست و قلۀ کالاپاتار را صعود کنند.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها, , , , , , ,


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *