مهر ۲۸ام, ۱۳۹۶

عدم اجازه تاسیس مطب به پزشکان طرح یکی از مشکلات کمبود پزشک متخصص در مناطق محروم است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:وقتی پزشک متخصص به عنوان گذارندان طرح در شهری تعیین میشود طبق قانون اجازه تاسیس مطب را ندارند و این مسئله باعث میشود که پزشک متخصص از نظر درآمدی مشکل داشته و کم تر حاضر میشود به مناطق محروم سفر کند.

به گزارش صبح بردسکن ،شب گذشته بهروز بنیادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در محل مسجد امام حسن دیدار مردمی داشت و در این دیدار در بیان سخنانی به وضعیت کشور در روزهای اخیر اشاره کرد و بیان داشت:این روزها در پی یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا و برگزاری همه پرسی در منطقه اقلیم کردستان عراق که این اتفاق نیز از نقشه های همین کشور سرچشمه  میگیرید همه این موارد یک پیام را برای مردم جامعه از عوام گرفته تا خواص می رساند که به حفظ و استحکام وحدت بیشتر بپردازیم.

وی افزود :هرچند که ما با دشمن در یک جنگ تسلیحاتی وارد نشدیم ولی جنگ فرهنگی،جنگ اقتصادی و سایر مشکلاتی که این دشمنان برای کشور ایجاد می کنند میطلبد که با این اقدامات مبارزه کرده و همچنان که در گذشته با تهدیدات تسلیحاتی دشمنان ایستادگی کرده ایم در برابر سایر اقداماتشان ضعف از خود نشان نداده و با راهنمایی های مقام معظم نقشه ها و فعالیت های دشمن را ناکام بگذاریم.

بنیادی گفت:کشور پولی که از طریق دریافت مالیات و فروش نفت بدست می آورد صرف هزینه هایی مانند پرداخت کارمندان و بازنشستگان و از این قبیل میشود و از طرف دیگر شاهد مطالبات مردمی در همه زمینه ها هستیم و برای دولت  بسیار دشوار است تا بتواند این را پول در بحث عمرانی و خدماتی صرف نماید.

 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:مسئله اصلی ما بهبود معیشت مردم است  زیرا اگر بهترین امکانات را فراهم کنیم و معیشت وجود نداشته باشد بازم مشکل اصلی بر سر راه است و آن باید مرتفع شود و در این زمینه اقدامات خوبی هم برای منطقه برداشته شده است و کار های بسیار خوبی در زمینه فعال سازی معادن انجام شده است.

وی افزود :در مباحث کشاورزی نیز باید به دنبال گیاهان جایگزین باشیم زیرا منابع آبی در منطقه کاهش یافته و باید کشاورزان به کاشت گیاهانی روی آورند که در عین کم آب بودن بازدهی محصول بیشتری داشته باشند.

 

بهروز بنیادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و عضو فرکسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص کمبود پزشک متخصص گفت:این مشکل در سراسر کشور است و از مهرماه کار توزیع متخصصان به استانها و شهرستانها انجام میشود. از طرفی مشکلی بر سر راه پزشک متخصص وجود دارد که  وقتی پزشک متخصص به عنوان گذارندان طرح در شهری تعیین میشود طبق قانون اجازه تاسیس مطب را ندارند و از طرفی حقوق پرداختی به پزشکان طرح بسیار کم است که  این مسئله باعث میشود که پزشک متخصص از نظر درآمدی مشکل داشته و کمتر حاضر میشود به مناطق محروم سفر کند که در حال رایزنی هستیم که حداقل احداث مطب برای پزشکان متخصص در مناطق محروم بلا مانع باشد.

انتهای پیام/.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *