مهر ۲۰ام, ۱۳۹۶

اعلام همکاری و همراهی اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان برای استفاده از ابزار هنر در ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست بردسکن

در نشست صمیمی هنرمندان و دبیران انجمن های فرهنگی هنری مطرح شد:علام همکاری و همراهی اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان برای استفاده از ابزار هنر در ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست بردسکن.

به گزارش صبح بردسکن،سید علی حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بردسکن در حاشیه نشست صمیمی هنرمندان و دبیران انجمن های فرهنگی هنری ، ضمن تبریک انتصاب شایسته سعید شفیعیان به عنوان رئیس اداره حفاظت محیط زیست بردسکن که از هنرمندان توانمند شهرستان می باشد ،

اظهار داشت:برای مقابله با بحران‌های زیست محیطی باید از ابزارهای متعددی استفاده شود که برخی از ابزارها به خاطر کارآمدی که دارند باید در اولویت قرار گیرد که ابزار هنر یکی از آنهاست.

 

وی با بیان این مطلب افزود: هنرمندان به ضرورت‌های جامعه توجه می کنند و محیط زیست برای بشریت اصل است که این موضوع مورد توجه هنرمندان شهرستان قرار گرفته و می کوشند تا هنر در بالابردن فرهنگ عمومی جامعه برای حفاظت از طبیعت نقش آفرین باشد و هنرمندان باید محیط‌های طبیعی در معرض خطر را برای عموم مردم معرفی کنند و پیام‌آوران صلح برای طبیعت باشند.

 

سید علی حسینی ، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی بردسکن اظهار داشت: نادیده گرفته شدن بحران‌های موجود در زندگی انسان معاصر که مشکلات زیست‌محیطی بسیاری مانند تغییرات اقلیمی ، انقراض انبوه گونه‌های جانوری و گیاهی، آلودگی‌های صنعتی، پسماندهای طبیعی و غیره را به همراه داشته ، علاقه به مسائل زیست‌محیطی و زمینه‌های مرتبط با آن در دنیای هنر را افزایش داده است.

 

در ادامه ی این جلسه ، سعید شفیعیان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن ضمن تشکر و قدردانی از اعلام آمادگی و همکاری و همراهی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و اصحاب فرهنگ و هنر ، رسانه و مطبوعات ، اظهار داشت؛از هنرمندان در راستای ترویج فرهنگ محیط زیستی مدد می‌جوئیم چراکه در جهان افسار گسیخته امروز ابزار هنر می‌تواند با اصالت و درستی برنامه‌ها، اهداف و آرمان‌های ما را عمق ببخشد.
وی ادامه داد: محیط زیست به این واقعیت واقف است که از انواع هنر برای پیگیری اهداف خود استفاده کند و این بسیار مهم است و همه باید به این سمت حرکت کنیم که از ابزار هنر و ظرفیت‌های آن برای رسیدن به اهداف متعالی حفاظت از محیط زیست استفاده کنیم.

انتهای پیام/.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *