اسفند ۸ام, ۱۳۹۶

فضای مجازی را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بکار گیری کنیم

دادستان بردسکن گفت:فضای مجازی برای جوامع هم میتواند فرصت باشد و هم تهدید و چه بهتر اینکه ما این فضا را به عنوان یک فرصت مغتنم بشماریم و فضای مجازی را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بکار گیریم.

به گزارش صبح بردسکن،ظهر امروز جلسه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان بردسکن با حضور دادستان،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ،جانشین فرماندهی منطقه انتظامی و جمعی دیگر از اعضای شورای تامین و نیز مدیران و فعالان شبکه های اجتماعی بردسکن در محل دادگستری بردسکن برگزار شد.

در این جلسه فرزانه دادستان بردسکن با تشریح برخی از مواد قانون جرائم رایانه ای و اینترنتی از مدیران گروه ها و کانال های شبکه های اجتماعی خواست نظارت کاملی برفعالیت های سایر کاربران داشته باشند تا فعالیت آنها ازموازین قانونی خارج نشود.

 

وی افزود :چنانچه هریک از کاربران در گروه ها اقدامی خلاف قانون انجام دهد بخشی از جرم نیز متوجه مدیر گروه شبکه اجتماعی خواهد بود و لذا باید با دید بازتر و تقبل مسئولیت جدی به مدیریت خود بپردازد.

 

فرزانه افزود :شبکه های اجتماعی به نوعی جزء رسانه ها مانند مطبوعات تلقی میشوند از برخی قوانین مطبوعات تبعیت میکند و چه خوب است که مدیران محترم با مطالعه قوانین مطبوعات نسبت به بالا بردن اطلاعات حقوقی در این زمینه اقدام کنند.

 

دادستان بردسکن گفت: جرائمی مانند نشر اکاذیب،فعالیت علیه عفت و اخلاق عمومی،تهمت و افترا و تشویش اذهان عمومی عمده جرائم فضای مجازی را تشکیل میدهند و بحمدالله در بردسکن مواردی بسیار نادر از این دست اتفاق افتاده ولی بازهم مردم باید با هوشیاری بیشتری در فضاهای مجازی فعالیت داشته باشند.

 

وی اظهار داشت :فضای مجازی برای جوامع هم میتواند فرصت باشد و هم تهدید و چه بهتر اینکه ما این فضا را به عنوان یک فرصت مغتنم بشماریم و فضای مجازی را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بکار گیریم.

 

فرزانه بیان داشت:البته نقد منصفانه و ارائه پیشنهاد در فضای مجازی با رعایت حفظ شاءن اجتماعی  فرد و بدور از هرگونه قصد و توهین میتواند به عنوان پیشبرد امر به معروف و نهی از منکر تلقی شود ولی باید مراقب بود که  این نقد و بررسی ها باعث تخریب فرد مسئول و نقد شونده نشود.

انتهای پیام/.

برچسب‌ها,


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *