تیر ۱۴ام, ۱۳۹۶

قدیمی ترین نسخ و وسایل تعزیه خوانی بردسکن به نمایش گذاشته شد.

در مراسمی با حضور هنرمندان تعزیه شهرستانهای کاشمر ، بردسکن و خلیل آباد از قدیمی ترین نسخه ها و وسایل تعزیه خوانی بردسکن رونمایی شد.

به گزارش صبح بردسکن ، در مراسمی با حضور هنرمندان تعزیه شهرستانهای کاشمر ، بردسکن و خلیل آباد از قدیمی ترین نسخه ها و وسایل تعزیه خوانی بردسکن رونمایی و شرکت کنندگان در این مراسم با قدمت و پیشینیه تعزیه در بردسکن آشنا شدند.

 

محمدباقری مدیر کانون هنرمندان بردسکن و مسئول انجمن تعزیه بردسکن به خبرنگار ما گفت : قدمت نسخ بجا مانده از تعزیه خوانی بردسکن حکایت از پیشینه ای  صد و هشتاد ساله در هنر تعزیه خوانی شهرستان دارد.علاوه بر نسخ خطی شمیر زره و کلاهخود های ویژه اجرای تعزیه موجود است که متاسفانه اطلاع دقیقی از قدمت آنها در دست نیست.

 

باقری افزود : در بردسکن ۱۵ گروه تعزیه خوانی مشغول فعالیت هستند که اغلب این گروها به صورت فصلی فعالیت دارند و عمده فعالیت آنها در ماه های قمری محرم و صفر است.

 

مسئول انجمن تعزیه بردسکن از برگزاری دو سوگواره خبر داد و بیان کرد : همه ساله سوگواره محراب در ماه مبارک رمضان ایام شهادت حضرت علی (ع) و سوگواره نینوا در ماه محرم با حضور تعزیه خوانان بردسکن و شهرستان ای همجوار برگزار میشود.

 

 

 


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *