بهمن ۱۰ام, ۱۳۹۶

مردم بردسکن چشم انتظار پزشکان متخصص

بردسکن-با گذشت بیش از 20 سال از تبدیل بردسکن به شهرستان هنوز مردم این شهرستان چشم انتظار پزشکان متخصص هستند.

به گزارش صبح بردسکن،شهرستان بردسکن با گستره وسیع و با داشتن سه بخش مرکزی ،انابد و شهرآباد و دارای ۸۵۰۰ خانوار می باشد و بیش از ۲۰ سال است که بردسکن از شهر به شهرستان تبدیل شده ولی هنوز چهره محرومیت در این منطقه دیده میشود.

یکی از مهمترین نیاز های مردم هر شهر و یا روستا ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است که باید مسئولین مربوطه  با تدابیر خود نسبت به این نیاز مهم مردم تلاش نمایند.

احمد حسینی یکی از افراد ساکن بردسکن گلایه خود را از وضعیت درمان بردسکن اینگونه اعلام میکند:پدرم دچار شکستگی از ناحیه پا شد و پس از مراجعه به بیمارستان بردسکن به ما گفتند که بیمار شما نیاز به عمل جراحی دارد و در حال حاضر پزشک متخصص اتوپد در بردسکن نیست و لذا مجبور شدیم یک فرد مسن با عارضه شکستگی پا را به یکی از شهرستان های مجاور منتقل کنیم

خانم احمدی یکی دیگر از مراجعه کنندگان به تنها بیمارستان بردسکن است.وی میگوید:برای ویزیت پزشک عمومی برای فرزند خردسالم یک ساعت و نیم منتظر بوده ام تا نوبتم شود.

علی اصلاحی نیز نارضایتی خود را از وضعیت اعزام بیمار به مرکز استان و سایر شهرستانها عنوان میکند.

وی میگوید برای اعزام بیمارمان پنج ساعت منتظر ماندیم تا اینکه مجوز اعزام صادر شود.

گلایه اکثر مردم در بردسکن به خاطر نبود پزشکان متخصص در برخی رشته های پزشکی مانند زنان و زایمان ،رادیولوژی و ارتوپدی است.

بهروز بنیادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با خبرنگار گفت:مشکل کمبود پزشک متخصص گریبان گیر بسیاری از استاهنا و شهرستانها است و این کمبود در شهرستانها محروم بیشتر است زیرا از یک سو به خاطر نبود امکانات در شهرستانهای محروم پزشک و یا خانواده وی حاضر نمیشوند که در این شهرستانها سکونت کنند از سوی دیگر به خاطر سختی برخی رشته ها مثل تخصص زنان و زایمان پزشکان کمتری به این رشته روی می آورند.

بنیادی گفت:باتمام این مشکلات بازهم در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم کمبود پزشک متخصص بردسکن را با کمک دانشگاه علوم پزشکی مشهد مرتفع نماییم.

 

محمد حسین زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن در خصوص مشکلات شهروندان از وضعیت درمان گفت:کلینیک تخصصی بیمارستان ولی عصر (عج) بردسکن با حضور پزشکان متخصص در حال فعالیت است و تعدادی از تخصص ها به صورت تمام وقت و هر روزه و برخی دیگر از رشته ها به خاطر عدم سکونت پزشک در این شهرستان دو یا سه روز در هفته انجام میشود.

حسین زاده گفت:در آذرماه امسال پزشک متخصص ارتوپد به بردسکن اختصاص داده شد ولی به خاطر مشکلی که برای این فرد پیش آمد وی نتوانست در بردسکن حاضر شود و مجدد درخواست شهرستان مبنی برنیاز این رشته را به استان ارسال کرده و قرار هست که در بهمن ماه که مجدد توزیع پزشک به شهرستانها انجام میشود این نیاز بردسکن نیز در نظر گرفته شود.

مدیر شبکه بهداشت بردسکن در خصوص پزشکان عمومی گفت:بحمد اله همه مراکز بهداشت بردسکن مخصوصا مراکز خدمات جامع دارای پزشکان عمومی بود و مشغول خدمت رسانی هستند و اگر در بعضی از بازه های زمانی بیماران مراجعه کننده به بیمارستان بردسکن با ازدحام جمعیت برای ویزیت پزشک عمومی مواجهه میشوند دو علت در این ازدحام دخیل است اول اینکه شیوع سرما خوردگی و آنفولانزا به اوج خود میرسد یعنی افراد زیادی دچار این بیماری در بازه زمانی خود میشوند و علت بعدی اینست که مراجعات در خارج از ساعات اداری یعنی در بعد از ظهر و شب میاشد زیرا در این زمان پزشکان عمومی در مراکز بهداشت بخش ها و روستاها حضور ندارند و بدین خاطر اوج حضور بیماران را در بیمارستان شاهد هستیم.

حسین زاده در خصوص گلایه شهروند دیگری که به خاطر اعزام بیمار خود داشته گفت:برای اعزام بیمار از بیمارستان مبدا به مقصد سامانه ای طراحی شده است که بیمارستان مبدا ابتدا درخواست خود را به این سامانه ارسال و بسته به نوع درخواست خدمات و وضعیت بیمارستان مبدا بیمار اعزام میشوند.

وی افزود ابتدا باید از وجود تخت خالی و حضور پزشک مربوطه در بیمارستان اطلاع حاصل نماییم و بعد این اعزام صورت گیرد و اگر غیر از این باشد همین زمان انتظار را باید بیمار و همراهان وی در بیمارستان مقصد سپری کنند که مشکلاتشان بیشتر خواهد شد.

 


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *