تیر ۲۴ام, ۱۳۹۶

مشکل اصلی متقاضیان وام اشتغالزائی بهزیستی عدم وجود ضامن است.

رئیس اداره بهزیستی بردسکن گفت : وام های اشتغالزایی بهزیستی به صورت کارمزد 4 درصد به مددجویان ارائه میشود و مشکل اصلی بر سر راه این افراد نبود ضامن برای دریافت وام است.

رئیس اداره بهزیستی بردسکن در گفتگو با صبح بردسکن عنوان کرد : در حال حاضر ۲۱۶۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی بردسکن قرار دارند و نیز در دفتر حوزه زنان و خانواده نیز ۴۴۵ خانواده به صورت مستمر و غیر مستمر خدمات دریافت می کنند.

 

محمد پور افزود : ۴ مرکز نگه داری شبانه روزی که شامل ۱ مرکز سالمندان با نگهداری از ۳۸ سالمند ، ۱ مرکز نگه داری معلولین ذهنی بالای ۱۴ سال با ۳۴ نفر ، ۲ مرکز نگه داری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست دختر و پسر با نگه داری ۴۴ کودک و نوجوان و نیز یک مرکز نگه داری معلولین ذهنی روزانه زیر ۱۴ سال با ظرفیت ۴۰ نفر تحت نظر بهزیستی بردسکن مشغول فعالیت هستند.

 

رئیس اداره بهزیستی بردسکن از حمایت ۳۳ کودک بد سرپرست خبر داد و گفت : این کودکان نزد اقوام و خویشاوندان نزدیک خود هستند و سازمان بهزیستی ماهیانه حدود ۳۰۰ هزار تومان به صورت نقدی به آنان کمک میکنند تا هم از لحاظ عاطفی و هم از لحاظ مالی تامین باشند.

 

وی اظهار کرد:در گذشته وامهای اشتغال زایی با کارمزد ۷ تا ۱۲ درصد واگذار میشده که امسال سقف آن تا ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافته و نیز به صورت قرض الحسنه و با کارمزد ۴ درصد می باشد اما مشکل اصلی که بر سر راه متقاضیان اینگونه وامها وجود دارد عدم تامین ضامن است که مخصوصا بانک های عامل تاکید بر ضامن کارمند نیز دارند.

 

محمد پور در حوزه تامین مسکن جهت مددجویان معلول نیز بیان کرد : در یک سال گذشته برای خانواده هایی که دارای دو معلول یا بیشتر دارند فعالیت های بسیار خوبی انجام شده از جمله پرداخت ۱۸۰ میلیون ریال کمک بلا عوض به همراه تامین امتیازات آب و برق و گاز به صورت رایگان در ۲ روستا  و نیز کمک به ساخت و خرید مسکن در بخش مرکزی و دو شهر شهرآباد و انابد به مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال به صورت کمک بلا عوض برای ۱۵ خانواده  و همچنین اختصاص ۸ میلیون کمک بلا عوض به ۷۰ خانواده دارای یک معلول و یا زن سرپرست خانواده./انتهای پیام

 


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *