مهر ۳۰ام, ۱۳۹۶

کارگاه آموزشی “بهداشت روان در محیط کار” در شهرک صنعتی بردسکن برگزار شد

بردسکن-به مناسبت هفته بهداشت روان کارگاه آموزشی "بهداشت روان در محیط کار"در شهرک صنعتی بردسکن برگزار شد.

به گزارش صبح بردسکن،صبح امروز کارگاه آموزشی با موضوع “سلامت روان در محیط کار  ” با حضور مدیران و کارکنان کارخانجات و کارگاه های تولیدی شهرک صنعتی بردسکن در محل همین شهرک برگزار شد.

در این کارگاه مدیران و کارکنان شاغل در بخش های مختلف شهرک صنعتی بردسکن با مباحثی چون،استرس و کنترل آن در محیط کار و توصیه هایی در مورد سلامت روان آشنا شدند.

در حاشیه این کارگاه آموزشی محمد  حسین زاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسکن در گفتگو با خبرنگار ما گفت:تمامی کارگاه ها و کارخانجات از جمله مکان هایی که نیازمند رعایت بیشتر نکات ایمنی است به صورت دوره ای توسط مامورین بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان بردسکن نظارت و کنترل میشود میشود ولی بحث مهم بهداشتی دیگری که باید در محیط کار رعایت شود مبحث بهداشت روان است که متاسفانه در این خصوص غفلت  شده و علاوه برآن باید در محیط کار مخصوصا کارهایی که نیازمند هوشیاری و توجه بیشتر است بهداشت روان مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود : علاوه بر حضور مامور بهداشت حرفه ای در محیط کار ، هر گارگاه و کارخانه ای که دارای تعداد زیادی نیروی کار است باید در آن مکان یک نفر به عنوان روانشناس صنعتی حضور داشته باشد و موارد مرتبط به بهداشت روان محیط کار را پیگیری کند.

حسین زاده بیان کرد: در ابتدا باید مدیران مکان های صنعتی و کارگاهی بهداشت روان و عوامل موثر بر ایجاد استرس در محیط کار و راههای کاهش آنرا آموخته و در بکار گیری آنها اقدام نمایند تا فرهنگ بهداشت روان در محیط کار نهادینه شده و کارگران ما از نظر روانی نیز در سلامت بسر برند.

انتهای پیام/.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *