مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۶

کاهش چشمگیر برداشت آب از چاه های آب کشاورزی با احداث شبکه فاضلاب شهری

بردسکن-مدیر اداره آب و فاضلاب بردسکن گفت:حجم عظیمی از آب موجود در سفره های آب زیرزمینی توسط چاه های کشاورزی مصرف میشوند و با احداث شبکه فاضلاب شهری و استفاده از پساب آب مصرفی در شهر شاهد کاهش چشمگیر اینگونه از مصرف آب خواهیم بود.

عبدالهی مدیر اداره آب و فاضلاب بردسکن در گفتگو با صبح بردسکن شرحی از مزایای احداث شبکه فاضلاب شهری ارائه کرد و گفت:آب مصرفی جهت آشامیدن و استفاده در منازل شهری باید کاملا بهداشتی و تصفیه شده باشد و در اکثر شهرها از آب بهداشتی و آشامیدنی جهت آبیاری درختان و گیاهان نیز استفاده میکنند و اینجا است که اهمیت احداث شبکه جمع آوری فاضلاب شهری و استفاده از پساب آن مورد توجه قرار میگیرد.

 

عبدالهی بیان داشت: با توجه به خشکسالی های اخیر و عوارض برداشت آب از سفره های آب زیر زمینی مانند نشست زمین  بیشتر این برداشت ها توسط چاه های آب کشاورزی صورت میگیرد،دبی آب   فاضلاب شهری چیزی در حدود ۸۰ الی ۱۰۰ لیتر برثانیه است و این حجم از پساب پس از تصفیه میتواند جهت مصارف کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار گیرد و چون آب مصرفی زمین های کشاورزی از این طریق تامین شده است دیگر نیازی به برداشت آب از چاه ها نخواهد بود و کاهش چشمگیری در مصرف آب های زیر زمینی صورت میگیرد.

 

مدیر آبفای شهری بردسکن افزود:احداث شبکه فاضلاب شهر بردسکن در دست بررسی است و نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی نیز پیگیری این امر هستند و مطالعات کارشناسی در حال انجام است و از آنجا که موقعیت شهربردسکن از نظر اختلاف سطح در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد مشکلی در پیاده سازی زیرساخت های شبکه فاضلاب شهری نخواهیم داشت.

 

عبدالهی در پایان خواستار این مسئله شد که ساختمان هایی که در حال احداث می باشند به گونه ای برنامه ریزی کنند تا زمانی که نیاز به اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری شد این ساختمان ها مشکلی در این خصوص نداشته باشند.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *