آذر ۱۸ام, ۱۳۹۶

کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در استان خراسان رضوی

بردسکن-مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت:تولید زعفران امسال در استان نسبت به سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است.

مجتبی مزروعی مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی در گفتگو با صبح بردسکن از خرید تضمینی زعفران در سطح استان با کمک تعاونی های روستایی شهر و روستاهای استان خبرداد و گفت:در استان ۱۰ مرکز خرید تضمینی زعفران فعال است که زعفران تولیدی کشاورزان را با کمک تعاونی های روستایی جمع آوری میکند.

 

وی اظهار داشت:جهت پرداخت مطالبات مردم در بحث خرید تضمینی زعفران هیچ گونه مشکلی در سطح استان نخواهیم داشت و اعتبار آن تامین شده است فقط بایستی مراحل جمع آوری و ثبت در سامانه اطلاعاتی طی شود و پس آن مطالبات مردم پرداخت خواهد شد.

 

مزروعی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص وضعیت محصول زعفران در استان گفت:متاسفانه تولید زعفران در استان تقریبا” با کاهش ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته مواجهه شد که عواملی مانند سرما زدگی عدم آشنایی کشاورز با زمان آبیاری مناسب و عدم استفاده از پیاز مناسب در مزارع زعفران از علل کاهش تولید زعفران در سال ۹۶ بوده.

 

وی گفت:با کمک مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان های استان کلاس های آموزشی ویژه کشاورزان در بحث کشت زعفران برگزار خواهد شد تا کشاورز ما زعفران را به شیوه علمی کاشت ، نگهداری و برداشت نماید.

مزروعی گفت:کشت مکانیزه یکی از مهمترین عوامل افزایش و بهبود تولید زعفران است و در مرتبه دوم تهیه پیاز مرغوب زعفران جهت کاشت برای افزایش بهره وری باید مد نظر کشاورز قرار گیرد.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *