آذر ۱۳ام, ۱۳۹۶

اگر امروز کشور ما اقتدار دارد و حتی در عرصه سیاسی قدرت رایزنی در سطح بین الملی دارد به پشتوانه مقاومتی است که مردم از خود بروز داده اند و تجلی گاه آن بسیج بوده است

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت:اگر امروز کشور ما اقتدار دارد و حتی در عرصه سیاسی قدرت رایزنی در سطح بین الملی دارد به پشتوانه مقاومتی است که مردم از خود بروز داده اند و تجلی گاه آن بسیج بوده است.

 

به گزارش صبح بردسکن ،عصر امروز شورای اداری شهرستان بردسکن در محل فرمانداری با حضور سید جواد حسینی معاون سیاسی ،امنیتی استاندار خراسان رضوی علی نیا فرماندار بردسکن ، بنیادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان بردسکن برگزار شد.

در ابتدای جلسه برات علی نیا فرماندار بردسکن در سخنانی ،گزارشی از وضعیت شهرستان را ارائه کرد و گفت : خوشبختانه در بردسکن در بین مدیران دستگاهای اجرائی و دولتی تعامل و همدلی بسیار خوبی برقرار است.

 

وی افزود :شهرستان بردسکن دارای شاخصه های فرهنگی و اجتماعی است و این شهرستان به عنوان کلیدر جنوب غربی کشور محسوب میشود و در حال حاضر ۱۵ کتابخانه ۸۲ کانون فرهنگی مساجد ۱۲ سالن ورزشی و ۳۶ هیات ورزشی آقایان و بانوان در حال فعالیت هستند.

 

علی نیا در حوزه معادن نیز اشاره کرد:نرم معدن در استان خراسان رضوی ۱۵ درصد است و بردسکن با ۶ درصد بالاتر از نرم استانی ۲۱ درصدی است.

فرماندار بردسکن اظهار داشت: تا کنون ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بردسکن اختصاص داده شده و از محل اعتبارات تملک و دارایی برای گازرسانی بخش شهرآباد یکصد و هفت میلیارد ریال هزینه شده که در حال حاضر بخش شهرآباد به صورت صد در صدی از نعمت گاز برخوردار هستند.

در ادامه علی محبی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بردسکن،محمد پور رئیس اداره بهزیستی،حسینی رئیس اداره ارشاد و تعدادی دیگر از مسئولین گزارشی از فعالیت های خود را ارائه کردند.

پایان بخش شورای اداری در آذر ماه شهرستان بردسکن نماینده ویژه این جلسه سید جواد حسینی معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی بود.

حسینی در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته وحدت و میلاد پیامبر (ص) و امام صادق (ع) بیان کرد:

اگر امروز کشور ما اقتدار دارد و حتی در عرصه سیاسی قدرت رایزنی در سطح بین الملی دارد به پشتوانه مقاومتی است که مردم از خود بروز داده اند و تجلی گاه آن بسیج بوده است که به عنوان تشکیلات مردم چه در هشت سال دفاع مقدس و چه در سایر عرصه ها فعالیت داشته اند و تفکر بسیجی را باید به عنوان سبک زندگی در همه جامعه جاری و ساری ساخت و اینکه هفته ای را به عنوان هفته بسیج نامگذاری میشود به اهمیت موضوع اشاره دارد.

حسینی با اشاره به ۱۲ آذر ماه روز معلولین گفت:بعد از تلاش های زیادی که برای حوزه خدمات به معلولان انجام شده فقط ۱۰ درصد از فضای شهری ما مناسب سازی شده و ۹۰ درصد دیگر نیازمند تصحیح و مناسب سازی ویژه معلولان است.درحال حاضر ۳۰ درصد از فضاهای اداری ما مناسب معلولان است و زمانی که میگوییم شهر دوست دار معلول باید واقعا با این نگاه برای معلولان تلاش کنیم.

 

حسینی به دو مسئله اساسی کشور یکی تولید و اشتغال و دوم و کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت:در استانداری خراسان رضوی هم چند اولویت کاری نهادینه شده که اشتغال و تولید ،کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی،امنیت و تکریم ارباب رجوع از شاخه های آن است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی از ایجاد یکصد و هشتاد و چهار هزار فرصت شغلی از ابتدای تابستان ۹۵ تا پایان تابستان ۹۶ خبر داد و گفت :بحمدالله در خصوص تولید و اشتغال دستگاههای اداری  ما نسبتا کار خود را به خوبی انجام داده و و انجام میدهند.

 

حسینی یکی از طرح های در دست اجرای برای کاهش آسیب های اجتماعی را طرح روستای پاک اعلام کرد و بیان داشت:طرح روستای پاک طرحی است که اگر به طور کامل در روستایی اجرایی شود آن روستا عاری از هرگونه معتاد و سایر آسیب های اجتماعی خواهد بود که در حال حاضر به صورت آزمایشی به هر شهرستان یک یا دو روستا اختصاص داده شده است.

وی افزود:در این طرح یکصد روستای استان در نظر گرفته شده که تا کنون ۶۵ روستا پاک شده اند.

برچسب‌ها


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *