مرداد ۳ام, ۱۳۹۶

۸۵ در صد از آموزش های فنی حرفه ای مطابق با اقتصاد مقاومتی ، کار و اشتغال است.

رئیس مرکز فنی حرفه ای بردسکن گفت: 85 درصد از آموزش های برگزار شده در مرکز فنی حرفه ای در راستای اقتصاد مقاومتی کار و اشتغال است.

به گزارش صبح بردسکن ،رئیس مرکز فنی حرفه ای بردسکن در گفتگو با خبر نگار ما از ۱۲۰ هزار ساعت آموزش این مرکز به مهارت آموزان خبر داد و بیان کرد :در حال حاضر اشتغال یکی از مشکلات جامعه امروز است و هدف از آموزش های فنی حرفه های ایجاد توانایی و تخصص در زمینه مهارت های مختلف در افراد و نهایتا ورود این افراد به بازار کار است.

مهدی علیزاده گفت:برای برگزاری کلاسهای مهارت آموزی ابتدا امکان سنجی انجام میشود که آیا مهارتی که قرار است آموزش داده شود مورد نیاز منطقه است و این امکان سنجی در سطح شهر توسط مرکز آموزش فنی حرفه ای و در روستاها نیز با کمک دهیاری و شورای اسلامی روستا میسر میشود و نیز هزینه این کلاس ها کاملا رایگان است و مهارت آموزان فقط مبلغی اندک برای هزینه ثبت نام پرداخت میکنند.

وی اظهار داشت: ۸۵ درصد از آموزش های برگزار شده توسط مرکز فنی حرفه ای بردسکن در راستای اقتصاد مقاومتی ،کار و اشتغال است و سعی بر آن شده که آموزش ها باعث پیشرفت این امر مهم که از جانب مقام معظم رهبری بیان شده است باشد و این مرکز با همکاری بسیج سازندگی اقدام به برگزاری کلاسهای آموزش پرورش دام سبک و سنگین،پرورش زنبور عسل،پرورش ظیور مختلف پرورش قارچ و نیز برای مشاغل خانگی جهت بانوان نیز آموزش بافت گلیم ، بافت تابلو فرش و… نموده است.

 

رئیس مرکز فنی حرفه ای بردسکن بیان کرد:هرساله یک دهستان جهت برگزاری کلاسهای مهارت آموزی در نظر گرفته میشود و در حال حاضر در ۱۲ روستا مربیان مرکز مشغول آموزش به مهارت آموزان می باشند.


ایمیل سایت:  info@sobhebardaskan.ir                         شماره سامانه پیامک سایت:    به زودی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *